bakır hurda fiyatlarıArtık kullanılmayan, geri dönüştürülebilen malzemelere hurda denir. Hurdalar kendi içinde çeşitlere ayrılır. Metal – demir hurdası içeriğinde sarı bakır hurdasını da barındıran genel kategoriyi temsil eder. İnşaatlarda, evlerde, restoranlarda, kafelerde, otellerde, iş yerlerinde, üretim tesislerinde, endüstri alanlarında kısacası yaşamın her alanında hurda eşya ortaya çıkıyor. Çıkan hurdaların çoğu sokaklara atılıyor, doğaya öylece bırakılıyor.

Doğada çözünemeyen, görüntü kirliliği yaratan, ekolojik dengeye zarar veren atıklar, geri dönüşümü yapılabilen atıklardır aslında. Çok geniş bir sistemin bulunduğu sektör, Türkiye çapında faaliyet gösteriyor, İstanbul merkezli ilerliyor. İstanbul hurda sektöründe en gelişmiş hizmetleri barındırıyor, teknolojinin ve disiplinli çalışmanın gücünü gösteriyor. Toplama, satın alma, ayrıştırma, geri dönüştürme ekipleri hummalı şekilde çalışıyor, doğadan toplanan ya da adresten alınan her atığın hammaddeye evirilmesini sağlıyor. Bu nedenle hurda sektörünün kapsamı sürekli genişleyen, yenilenen bir disiplini temsil ediyor.

Sarı hurda dediğimiz alan sektörün kategorize edilmiş halidir. Atıklar alüminyum, bakır, demir, plastik vb. şekillerde ayrışıyor. En önemli atık grubunda ilk sıralarda olan bakır, renginden ötürü sarı hurda ismiyle biliniyor. Hurda olarak bakır toplayan özel ekipler bulunuyor. Elbette her atık türünde olduğu gibi sarı hurdanın da değeri dikkat çekicidir. Ekipler adresten aldıkları malzemeler için tartma yaparak ödeme yapıyor, karşılıklı kazanca zemin hazırlıyor. İstanbul hurda bakır fiyatları 2022 yılında belirlenen metal piyasasına göre belirleniyor, satış yapan kişiler elindeki ürünleri ederinden paraya dönüştürebiliyor.

Bakır Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Tel, kablo, su saati, musluk, çeşme başları, vanalar, kilitler, anahtarlar, aplikler, avizeler, elektronik ürünler, levha, tabela, içeriğinde bakır maddesi bulunan pirinç ürünler ve daha yüzlerce, binlerce ürün sarı bakır hurda sınıfında yer alıyor. İstanbul bakır hurda fiyatı ürünlerin içeriğine, malzeme yoğunluğuna göre belirleniyor. Erdal Metal, bakır ya da beyaz eşya hurdası alım satım işlemini gerçekleştirirken metal piyasasını baz alıyor, rastgele teklif vermiyor, tüm malzemelerin türüne göre piyasaya uygun alınmasını sağlıyor. Piyasaya hâkim olan ücretler her yıl güncelleniyor, sektörün ekonomik dengesini korurken satış yapan yerlerin ve kişilerin haklarını koruyor. İstanbul bakır fiyatı hurda türüne göre tartım yapılarak belirlendiği için tartma yapılmadan net bir teklif vermek pek mümkün değil. İşte bu yüzden en çok ilgi gören sarı hurda türü olan kabloları incelemek gerekiyor.

İstanbul Bakır Kablo Hurda Fiyatı

İstanbul geri dönüşüm sektörü muazzam tesislere, işleyişe, ekonomik dengeye sahiptir. Erdal Metal ailesi olarak sektörün büyük firmaları arasında yer alıyor, doğayı katleden bakır, demir, alüminyum, elektronik, krom kurşun, bakır hurdası çeşitlerini yeniden üretime kazandırıyor. Büyük bir sektörde faaliyet gösteren firmamız, en güncel hurda bakır fiyatları ile hareket ediyor, satın aldıkları ürünleri o günkü kurdan, nakit ödüyor. Kablolarda soyma, soyulmuş, sağlam, deformasyona uğramış gibi çok fazla ayrım bulunabiliyor.

Firmamız, soyulmuş bakır hurda fiyatları ile soyulmamış malzemenin fiyatını farklı belirliyor. Kablolar, teller, bağlantı ekipmanları, prizler kısacası kablo sınıfında yer alan malzemeler ayrıştırılıp geri dönüşüm sisteminde hammadde elde edilmesini sağlıyor. Döngünün ekonomik katkısı çok önemli: Kablo ihtiyacı bulunan yüzlerce sektör dönüştürülmüş ürünlere ulaşmada maddi – manevi kolaylık yaşıyor, ülke ekonomisinin üretim gücü destekleniyor.

istanbul bakır hurda fiyatı

İstanbul hurda bakır kablo fiyatı ideal seviyeleriyle geri dönüşümün sürdürülebilir olmasını sağlıyor, elinde malzeme olan kişi ve kurumları teşvik ediyor, ekolojik dengeden ekonomik yaşama kadar her alanda fayda zinciri başlatılıyor. Soyulmuş, soyulmamış, pişirilmiş, kırık, tel, kalaylı, bobin vb. tüm iletken malzemeler günümüzde oldukça kıymet görüyor, her hali Erdal Metal ekipleri tarafından toplanıyor, satın alınıyor.

Geri dönüşüm hep plastik, kâğıt, demir, elektronik hurdası üzerinden popülerleştiğinden bakır geri planda gibi duruyor. Şimdilerde üretim için gerekli malzemeler, maddeler atıklardan elde ediliyor, sarı hurdalar üretim kapasitesi ve alım gücünü artırıyor.

Sarı Hurdaların Geri Dönüşüme Etkisi

Ömrünü tamamlamış, işlevini yitirmiş, kullanılabilir olduğu halde işe yaramayan, eski, değiştirilmiş sarı hurdalar doğayı, çöp konteynerlerini dolduruyor. Yaşanabilir doğa anlayışıyla geri dönüşüm sistemlerinin kurulduğu modern çağda, sokağa ya da çöpe atılmış her parça bir şekilde dönüştürülebiliyor. En basitinden alüminyum hurdası tüm dünyada inşaat, sanayi, ulaşım, teknoloji, savunma, enerji, otomotiv, uzay gibi onlarca sektörde kullanılıyor.

Bu sektörlerin ihtiyaç duyduğu alüminyum için saf üretimle birlikte çoğunluklu olarak geri dönüşüm sistemiyle hammadde temin ediliyor. Sarı hurdalar da diğer hurda türleri gibi hammadde üretimine zemin hazırlıyor, ülkemizin ve aslında dünya ekonomisinin ilerlemesinde etkili rol oynuyor. Aynı zamanda ise doğanın korunmasına yardımcı oluyor.

Yaşanabilir çevre anlayışını inşa etmek üzere harekete geçen ülke hükümetleri, büyük firma ve markaların bu yönde ilerlemesi için teşvikler sunuyor. Bakır yaşanılabilir temiz çevre kapsamında çok değer görüyor, gittikçe değerleniyor. Hurda bakır kilo fiyatı artışlarının temelinde bu değer yatıyor. Tıpkı kıymetli madenler ya da döviz gibi dalgalanan ama yukarı seyreden bir piyasa çıkıyor ortaya.

İstanbul Sarı Hurda Alım Satım Firmaları

İstanbul hurda bakır kg fiyatı her yıl güncelleniyor, piyasaya göre yıl içerisinde dahi fiyatlarda dalgalanma yaşanabiliyor. Örneğin, hurda bakır tencere fiyatları için sene başında verilen fiyatlar sene ortasında daha farklı seviyelere ulaşmış olabiliyor. Değer gören piyasalarda geri dönüşüme konu olan malzemeler değişkenlik gösterebiliyor. Yaşanılan artışlar satıcıları memnun ediyor, elindeki eskimiş eşyalar daha kazançlı şekilde geri dönüşüm firmalarına satılabiliyor.

bakır hurda fiyatı istanbul

İstanbul hurda kablo fiyatları satışın gerçekleşeceği firmayla alakalı olarak da değişiklik gösteriyor. Maliyeti düşürmek amacıyla karşı tarafa piyasanın altında fiyat teklifi veren firmalar bulunuyor. Bu tür firmalar “hurda bakır fiyatı ne kadar?” diye sorduğunuzda size elinizdeki ürünleri gördükten sonra fiyat verebileceğini belirtiyor. İşbu sebeple elinizde az ya da çok fark etmeksizin yeniden üretime kazandırılabilecek eşyaların, ürünlerin hepsini ilkeli hareket eden firmalara satın.

İstanbul’da piyasa fiyatları ne kadar olursa o değerden alım – satım yapan birçok prensip sahibi firma bulunuyor. Erdal Metal olarak bizler de kullanıcıların elindeki ürünleri ederinden hesaplayıp satın alıyoruz. Firmamıza bir telefonla ulaşabilir, konuyla ilgili geniş bilgi alabilirsiniz.

Adresten Sarı Hurda Alımı

Elinizde yüklüce işe yaramayan eşya, metal vs. varsa ne yapacağınızı bilmiyorsanız en iyi yöntem firmamızı aramak olacaktır. İstanbul hurda alim konusunda eşsiz hizmetler veren firmamız, nakliye araçlarıyla, söküm ekibiyle beraber adresinizden teslimat yapıyor, ödemeyi nakit gerçekleştiriyor. Her şeyin pratik, temiz, sorunsuz gerçekleşmesi temel önceliğimiz oluyor, sizi yüklerinizden maddi kazançla kurtarıyoruz.

Kapıdan hurda alışverişi nasıl gerçekleşir?

İstanbul adresten hurdaların değerinde alış işlemini gerçekleştiren ekibimizin iş yönetimi şu şekildedir;

Ürün analiz

Firmamızı aradığınızda ekibimiz belirttiğiniz randevu tarihinde adresinize gelir. Elinizdeki eskimiş ürünleri inceler, alım yapıp yapmayacağını belirtir, size hurda bakır fiyatı 2022 piyasası hakkında bilgi verir.

Hassas tartı

bakır hurda fiyatı

Ürün analizinin ardından tüm eşyalar hassas tartıda kaç kiloymuş belirlenir. Tartma işleminde dilerseniz sizin belirleyeceğiniz tartıda işlem gerçekleşir. Her şeyin şeffaf ilerlemesine özen gösterilir. Bakırın kg fiyatından hemen fiyatlandırma için hesaplamalar yapılır.

Fiyat teklifi ve nakit ödeme

Son aşamada güncel hurda fiyatları kapsamında ödeme teklifi hazırlanır, sunulur. Kabul etmeniz durumunda ödeme nakit yapılır, nakliye işlemi gerçekleştirilir, işlem tamamlanır.

2022 Sarı Bakır Hurda Fiyatları

Hurda sarı bakır fiyatları tamamen elinizdeki ürünlere göre değişir. Aslında piyasanın belirlediği kg fiyatlarından yola çıkılarak satış yapılır. Bu nedenle alıcı – satıcı arasında fiyat konusunda bir pürüz yaşanmaz, her iki taraf da kazançlı çıkar. Ancak elinizdeki ürünlerin türü, içeriği önem taşır. Çünkü bakıra karışmış çinko, alüminyum ya da farklı malzemeler olabilir. Hurda bakır kazan fiyatları ile pirinç hurdanın veya hurda bakır boru fiyatları değişkenlik gösterir. Erdal Metal ekipleri, sarı – beyaz hurda bakır fiyatı için sizi üzmez, piyasaya göre hareket ederek ödemenizi anında gerçekleştirir. Firmamızın hizmetlerinden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin, fiyatlardan nakliyeye kadar her türlü bilgiyi en yetkili kişilerden öğrenin.