Yıkımı gerçekleştirilecek binalardan Bina söküm işlemi başlamadan iç kapılar, merdiven demirleri, balkon korkuluk demirleri, çelik kapı, pencere gibi malzemeler değer kaybı yaşamayacak şekilde ilk işlem olarak sökülür. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak olan binalardan malzeme sökümü yapan birçok İstanbul bina söküm işlerinden çıkan eşyalar karşılığında nakit para verilmektedir. Bütün bu işlemler peşin para karşılığında yapılmaktadır. Bu tür işlemlerde gerekli firmalarla iletişime geçtiğiniz takdirde işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Birçok deneyimli kadrolar ile söküm alanında hizmet verilmektedir.  Belirli firmalar tarafından çalışan bütün ekiplerin profesyonel bina söküm işleri hizmeti verilmektedir. Binada bulunan asansör sistemleri için yangın merdiveni kesim ve söküm için korkuluklar, parmaklıklar için belirlenen personeller tarafından gerçekleştiriliyor. Saç kapı kasası gibi eşyaların sökülmesi, bunları tutan beton parçalarının kırılması, çıkan eşyaların toplanması ve yüklenmesi gibi her türlü işçilik, araç ve gereç gerektirecek işlemler genel olarak firmalar tarafından karşılanıyor.

Bina Söküm İşlemleri  ve Yıkım Hizmeti

Bina söküm işlemi için dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Öncelikle bina söküm ve bina yıkım hizmeti veren firmaların yetki belgesinin bulunmasıdır. Oluşabilecek bütün risklere karşı önlemlerinizi önceden almanız gerekir. Bu hizmeti gerçekleştirmek için başvurmanız gereken firmaların işini bilen ve profesyonel niteliğe sahip olan ekiplerle sağlamanız gerekiyor. Bina söküm ve yıkım sonrasında oluşabilecek bütün atıklar önemlidir.  Bu atıkların yetkili kişilere teslim edildiğinde mutlaka geri dönüşüme gönderilmelidir. Tekrardan kullanılabilir duruma getirilmelidir. Özelikle özen gösterilmesi gereken bir diğer konu ise atıkları düzgün bir şekilde temizlenmesi ve hiçbir atık maddesinin kalmamasıdır . Bunun için tercihiniz işini bilen ve profesyonel firmalarla çalışmalısınız. Bina yıkım ve söküm hizmeti firmasından istediğiniz zaman yaralanabilirsiniz . Bu tür firmalar genel olarak 7/24 hizmet vermektedir. Yapmanız gereken tek şey önceden randevu almanız olacaktır.

Bina Söküm  İşlemleri Ve Yıkım İşi Yapan Hurdacılar

Bina söküm ve yıkımı gerçekleştirmeniz gerek bir durum var ise bilir firmalarla çalışmanızı öneririz.  Genel olarak firmalar altın ,gümüş, kurşun, alüminyum gibi birçok hurda malzemelerinin hurda alım satım işlemini gerçekleştirir.  Ve aynı zamanda yıkım işlemlerini de yaparlar. İstanbul bina söküm firmaları genel olarak eğitim almış operatörlerle çalışmaktadırlar. Operatörler yıkma makinesi kullanarak bina aparman gibi yerlerin yıkımını yaparlar. Ücretsiz yıkım işi yapan hurdacı istiyorsanız çıkan hurdaları firmaya vermeyi kabul ettiğiniz takdirde yıkım işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

 Bina Söküm İşlemleri Yapan Hurdacılar Birliği

Yaklaşık olarak İstanbul ilimizde 30 yıla aşkın söküm, kırım, moloz atım ve yıkım işi yapılmaktadır. Bina söküm işlemleri veya diğer işlemlerde istenilen işin en ufak detayına kadar yapılmaktadır. İstanbul bina söküm işlemleri iş tesliminde verilen zamana aksi bir sorun yaşanmadığı takdirde uyumaktadır. Bu firmalarla çalıştığınız esnada yılların verdiği deneyimle   de olsa gerek birçok bina söküm ve kırım işini güvenle sağlayabilirsiniz. İstanbul bina hurdası alımı, yıkım, kırım, hafriyat kaldırma, söküm  ve hurda alım işlemleri yapılmaktadır. İstanbul’un bazı bölgelerinde bina yıkım hizmetini sağlamaktadır. Yıkım kararı neye göre belirlenir ve nasıl yıkılır. Depreme karşı riskli olan İstanbul’un bölgelerin belediye tarafından eski yapı çatlamış dökülmüş binalara, kolondan sağlamlık kontrolü yaparak test ediliyor. Çıkan sonuca göre yıkım kararı çıkıyor. Eğer ki elinize yıkım kararı ulaşırsa sizlere belirli süre tanımlanır ve o süreç zarfında binanızı yıktırmanız gerekmektedir. Bina yıkım hizmeti veren firmalarla iletişime geçip randevu almanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir