Hurda,  zamanı geçmiş eski ve artık kullanılmayacak derecede bozulmuş, kullanıma uygun olmayan karton veya metal, plastik gibi maddelerden oluşan eşyalardır.  Hurda kablo veya bir diğer adı olan kablo hurda elektrik, sanayi ve elektronik kullanıl birçok çeşit kablolarına verilen bir isimdir.  Hurda bir tür atıktır ve geri dönüşüm sürecine katılması gerekir. İşte bu sebeple hurdacılık sektörüne çok ihtiyaç vardır. Kablo hurdası gibi hurdalar türlerine uygun şekilde hurdacılar tarafından ayrıştırılmakta, depolanmakta ve geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Geri dönüşüm sektöründe hurda kablo önemli bir yere sahiptir. Kablo hurdası İstanbul’da hurdacı firmaları tarafından maddi değer sebebiyle oldukça rağbet görmektedir. Firmaların birçoğu hurda olarak karışık kablo olarak satın almaktadır. Ve en çok bulunan kablolar ise telefon hattı , yer aldı enerji nakil kabloları ve elektrik kablolarıdır. Hurda kabloların içinde özellikle bulunan bakır sebebiyle hurda kablo fiyatları oldukça göze çarpan önemli bir arama maddesi olarak yer alıyor.

Hurda Kablo Alım Satım Hurda Kablo Fiyatları

Hurda kablo maddi değer nedeniyle oldukça rağbet görüyor. Haliyle fiyatlar merak konusu olmaya başladı. Şu zor sıkıntılı günlerde para kazanmanın çok zorlaştığı bu dönemde doğal olarak fiyatlar cazip geliyor. Hurda kablo fiyatları kesin olarak net bir rakam söylenilemese de kablonun çeşidine göre artmaktadır. Hurdacılık için önemi yüksek olması içinde ki bakırdır. Elektrik elektronik sanayinde kullanılan kabloların içinde bakır vardır. Bu nedenle önemi yüksektir. Hatta kablonun değerini yükseltmek için soyma işlemi yapılıyor.  Soymadan sonra çıkan bakır parçaları ve plastik kısmı ayrı bir şekilde satılabiliniyor. İstanbul’da hurdacı firmaları  genelde hurda olarak karışık kablo satın almaktadır. Kablonun ağırlık olarak fazla bir kilogram tutması  ve tabi tür olarak sade elde etmenin zor olmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda  önemli bir diğer konusu ise hurda kablolar sayesinde ülke ekonomisine katkıda bulunabilir ve çevre kirliliğini önleyebilirisiniz. Kullanılmadığını düşündüğünüz hurda kabloları kenarda köşede bekletmek yerine veya çöpe atmak yerine belirli firmalara verip maddi anlamda da kazanç sağlayabilirisiniz.

Hurda Kablo/ Adresten Hurda Kablo Alımı

Ellinizde hurda kablo var ise bazı belirli firmalarla iletişime  geçip geri dönüşümü sağlayabilirisiniz. Aynı zamanda bir ek kazanç sağlayabilirsiniz. Hurda kablolarınız elden çıkarmak için İstanbul da veya birçok başka illerde iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Firma personelleri istediğiniz adresten hurda kablo alımı hizmetini sizlere verir.

 Hurda Kablo/ En İyi Hizmet İmkanı

Hurda kabloların ne kadar değerli olduğu ne yazık ki çok bilinmiyor.  Bizler için sadece bir atık malzemeden ibarettir. Oysa ki hurda kablolar geri dönüşüm sektöründe çok önemlidir.  Ve mutlak olarak geri dönüştürülmesi gerek malzemeler aranda yerini alır.  Hurda kablolarının geri dönüşümünün takdirde ülkemiz için ekonomi yönünden zarara uğratır.  Ve aynı zamanda ülkenin çevre sağlığını etkiler ki bu da insan sağlığını da olumsuz bir şekilde etkiler. Hurda kabloları için en iyi hizmet imkanı sağlayan ve 7/24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet veren birçok firma vardır. Hurda kabloları bu kadar önemli bir yere sahip iken sizlerde önemsizleştirmeden değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir