Geri dönüşüm sektöründe eskiden beri geniş yer tutan kablolar hurda olarak değerlendiriliyor, tekrar kullanılabilmesi için üretime dahil ediliyor. Endüstriyel yaşamdan sanayiye kadar birçok alanda aktif bir kullanıma sahip olan bu ürünler, bir süre sonra bozulduğu ya da işlevini yitirdiği için atık sınıfına çıkıyor. Kullanım ömrünü tamamlayan tüm ürünler geri dönüşüm zinciri için değerli hale geliyor, kablo hurdası olarak toplanıp sıfır ürün formuna kazandırılıyor. Türkiye geneli çalışan firmalar, hurda kablo fiyatları konusunda piyasayı belirliyor.

Hurda kablo fiyatları 2022 piyasası tamamen ürünlerin türüne göre belirleniyor. Bakır, alüminyum, plastik malzemeli kablo çeşitlerinin olması fiyatların belirlenmesinde rol oynuyor. Fiyat teklifi çıkarılmadan önce alanında uzman ekip ürünlerin incelemesini yaparak kilosuna bağlı olarak değerini hesaplıyor. Alım satım işleminin yapılacak olması halinde ise adresinizden tüm işe yaramayan atıklar doğrudan alınarak ödemesi gerçekleştiriliyor. Her kablo türü kendi içinde değerlendirilip miktarına göre fiyatlandırılıyor, anlaşma olması durumunda anında ödemeyle teslim alınıyor.

Hurdanızı değerinde satın alan firmamız, bu döngü sayesinde hem ülke ekonomisine hem kişisel ekonominize olumlu etkiler kazandırıyor, doğanın atık yığınlarıyla kirlenmesini önlüyor. Toplanan nitelikli yığınlar geri dönüşüm firmaları tarafından işleniyor, tekrar kullanılabilir hale dönüştürülüyor.

2022 Hurda Kablo Fiyatları

2022 piyasasına ait fiyatlar şöyledir;

 • Karışık kablo atığı: 47 TL / KG
 • Antigron iletkenler: 59 TL / KG
 • Yer altı enerji destekleyicileri: 62 TL / KG
 • Çelik zırhlı iletken: 34 – 52 TL / KG
 • Fare yemez dayanıklı kablo: 65 TL / KG
 • Kalın iç tesisat kablosu: 79 TL / KG

Dış Yüzeyi Soyulmuş & Soyulmamış Kabloların Hurda Fiyatı

Hurda alım satım işini yapan tüm firmalar, kullanılmayan ürünlerin analizini gerçekleştirerek fiyat belirliyor. İşlevini yitirmiş iletken ürünlerde fiyatı belirleyen birçok etken bulunuyor. Hurda bakır kablo ile tesisat kurulumunda rol oynayan iletkenler birbirinden farklı seviyelerde değere sahiptir. Diğer yandan iletken malzemelerin soyulmuş ya da soyulmamış olması fiyatı belirleyen başka bir etkendir. Soyulmuş ila soyulmamış kablo hurda fiyatı farkları malzemenin kalitesinden, geri dönüşümdeki işlemlerinden ötürü ortaya çıkıyor.

Hurda kablo İstanbul firmaları, atıkların çeşitlerine, mevcut durumlarına, döviz kurlarına, güncel Metal Borsası (LME) kurlarına bağlı olarak hareket ediyor. Her değişkendeki dalgalanma özellikle de döviz kurlarındaki değişimler fiyatların da benzer şekilde dalgalanmasına sebep olabiliyor. Bu doğrultuda kullanılmayan atıkların fiyatlarını belirleyen genel etkenleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Metal Borsası (LME) ile güncel döviz kurları
 • Mevcut durumu
 • Miktarı
 • Türü
 • Bulunduğu yer ile teslimat hizmet ücreti
 • O yılın geri dönüşüm piyasasına dair güncel hurda fiyatları

Yukarıdaki maddeler ışığında firmaların profesyonel ekipleri kablolardaki bakırın, alüminyumun, metalin ve benzeri bütün malzemelerin durumuna göre en iyi fiyatı vermeye özen gösteriyor. Bazı projelerde fiyat belirlerken projenin içeriğine göre özel teklifler verilebiliyor. Örneğin, fabrika söküm işleri kapsamında binadan çıkan tüm atık, işlevini yitiren eşyalar, yapı ürünleri için türüne bağlı olarak teklif oluşturulabiliyor. Fabrika, inşaat, iş merkezi gibi yapıların sökülmesinde kilolarca işlevsiz malzeme ortaya çıkıyor. Firmalar, böyle projelerde özel anlaşma yaparak alım işlemini gerçekleştiriyor.

Hurda Kablo Çeşitleri Nelerdir?

Atıkları değerlendirme ve yeniden imalata kazandırma sektörü genel bir türe hizmet ediyor gibi görünse de aslında onlarca farklı tür olduğu için sektör geniş yelpazede alım – satım faaliyetleri gösteriyor. Her yapı mimarisinde farklı alanlarda onlarca iletken malzeme kullanılıyor. Hastane, iş merkezi, apartman – site, endüstriyel alan, ofis başta olmak üzere akla gelebilecek tüm yapılarda farklı elektrik iletkenleri kullanılıyor. Kablolar çelik, bakır, alüminyum gibi farklı türlere sahip olan ancak işlevini yitirip açığa çıktıktan sonra yeniden kullanıma kazandırılabilen türlerdir. Ömrünü tamamlayan, işlevini yitiren her yapı elektrik malzemesi döküntü sınıfına giriyor, geri dönüşüm zincirinde tasarruf sağlayarak üretime katkı sağlıyor. İşte tekrar kullanılabilir ürünlere dönüştürülen ürün grubunda değeri olan türler;

 • Bakır
 • Alüminyum
 • Data
 • TTR
 • Tek damar
 • Antigron
 • Fare yemeyen
 • İç tesisat
 • Elektronik
 • PVC
 • İnternet – telefon
 • Yer altı
 • Sanayi tipi
 • Çelik

Bakır ve Alüminyum Kablo Hurda Fiyatları

Alüminyum ve bakır atıklar yüksek değer taşıyor, fiyatlandırmada satıcıyı memnun ediyor. Çok talep gören bakır, ömrünü tamamladığında geri dönüştürülüyor, geniş kullanım alanından ötürü alıcısını çabuk buluyor. Bakırın kalitesi, mevcut durumu, kurlar, soyulma durumu gibi etkenlere bağlı kalarak fiyat çıkarılıyor. Hurda fiyatı verirken mutlaka ürünün miktarına dikkat ediliyor, tam değeri belirlenerek ödeme gerçekleştiriliyor. Alüminyum ve hurda bakır kablo fiyatı için spesifik bir şey söylemek mümkün değil ancak firmamızla iletişime geçerek en güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

İstanbul’da Kablo Hurdası Alımı Yapan Firmalar

İstanbul geneli hurda sektörü kağıtlardan kablolara kadar tüm türlerde alım – satım işlemi yapıyor. Profesyonel bir çerçevede kurumsal hizmet sağlayan firmalar, metal, bakır, alüminyum gibi eşyaların alımında hakkaniyetli çalışma prensibi gösteriyor, ederinden en iyi fiyat teklifi ile satın alma işlemini tamamlıyor. İstanbul firmaları güncel ücret listelerine sadık kalıyor, adresinizden bütün atılacak işlenebilir eşyalarınızı teslim alıyor. Alüminyum hurdası, beyaz eşya hurdası gibi pek çok alım işlemi gerçekleştiren firmalar aynı zamanda fabrika – bina söküm işlemleri ile kapsamlı hizmetler sunuyor.

Geri Dönüşüme ve Bütçenize Katkı Sağlayın

Modern çağda geri dönüşüm en önemli endüstrilerden biri kabul ediliyor. İstanbul hurdacılık ile geri dönüşüm konusunda gelişmiş tesislere, teknolojik donanıma sahip merkez özelliği taşıyor. Modern yaşamın gerekliliği olan doğayı korumak, tasarruflu yaşamak ve kısıtlı imkanlardan yararlanmak prensiplerini en biçimde yerine getiren firmalar, geri dönüşümün en önemli halkası olan toplama işini başarıyla gerçekleştiriyor. Firmamız, bu başarının zincirlerini oluşturuyor, her hurda türünde efektif hizmetiyle doğayı, ekonomiyi, bütçenizi koruyor.

İstanbul hurdacıları iletişim numaraları ile hızlı hizmet sunuyor, ömrünü tamamlayan her eşya ya da malzemenin yeniden üretime kazandırılmasını, kişilere para kazandırmasını sağlıyor. Tek telefonla gereksiz yer kaplayan eşyalarından kurtulmak isteyenler bizi tercih ediyor. Sizler de en iyi İstanbul hurda kablo fiyatı tekliflerinden adresten teslim hizmetleriyle birlikte yararlanmak için bizimle iletişime geçin, kullanmadığınız eşyalar çöp olmak yerine bütçenize katkı sağlasın.