Yenilenme ihtiyacı duyan, ömrünü tamamlayan ya da yıkılma riski taşıyan fabrikalardan işe yarayan, hurdaya çıkan birçok eşya geri dönüşüm firmaları tarafından satın alınır. Fabrikaların, tesislerin, endüstriyel çalışma alanlarının sökme işleri, bu tür fabrikalardaki makinelerin, teçhizatın, tesisatın, üretim bantlarının ve benzeri atık ya da kullanılmayan eşyaların sökülmesi, geri dönüşüme kazandırılması işlemidir. Fabrikalarda metal alım satım haricinde üretim faaliyetlerinden kaynaklanan atıkların denetlenerek kontrol altına alınması hizmeti talep görmektedir. Fabrikalarda çıkan bu atıklar, doğayla birlikte insan sağlığını da riske atar.

Fabrika yıkma, sökme işlemleri kapsamında metal, bakır, plastik, cam, çinko, alüminyum gibi hurdalar toplanır, ödeme karşılığında alınır. Fabrika için yıkım kararı alınmışsa kontrollü yıkım işlemi başlatılır. Yıkım esnasında iş sağlığıyla güvenliği temel odak noktasıdır. Riskli bir çalışma alanı sunan fabrika yıkımı, deneyimli ekipler tarafından titizlikle gerçekleştirilir, geri dönüşüm firmalarının ekipleri tarafından ise toparlanır. Firmamız, gelişmiş teknolojiye sahip ekipmanlarıyla bina yıkımında profesyonel hizmet sunar, yıkımla birlikte söküm, hurda alım işlemlerini titizlikle tamamlar.

Fabrika Söküm İşlerinde Fiyatları

İstanbul fabrika sökme faaliyetlerine özel firmaların profesyonel ekipleri, gelişmiş ekipmanları vardır. Ekipler, firma yönetimi kapsamında fabrikalardaki atığa çıkan metal, plastik, bakır, alüminyum benzeri tüm değerli, nitelikli hurdaların alımını gerçekleştirir. Metaller niteliğine, mevcut durumuna göre ekipler tarafından ayrıştırılarak alınmaktadır. Atık demir kesim işlemi profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Fabrika söküm işi fiyatları uzman ekibin ilk analizi sonucunda mevcut piyasa koşulları, hurda demirin miktarına göre belirlenmektedir. Bu konuda net bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçmelisiniz.

Fabrika Söküm İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yıkım – söküm çalışmalarında binanın inşa sebebi, yıkıma kadar faaliyet gösterdiği alanlar önem taşımaktadır. Fabrika sökümü İstanbul başta olmak üzere diğer tüm şehirlerde normal kabul edilen bir süreçtir. Ancak fabrika yıkımı sebepleri çok bilinmemektedir. Deprem riski yaygın bir sebep olsa da her yıkım kararında etken değildir. Bu nedenle bir yapının yıkımı yapılacaksa yıkımı ve sonrasında hurda alımını yapacak olan firma binanın inşa edilme amacını, faaliyet alanını bilmek zorundadır. Binaların kullanım ömrü, alanı, aldığı hasar sökme ve yıkma işlemlerine yön vermektedir.

Her yapının statiği, yapı direnci farklılık gösterdiğinden yıkım ve söküm gibi işlemlerde çeşitli hesaplamalar yapılmaktadır. Yapı özellikleri yıkılma planlamasının oluşmasında rol oynamaktadır. Yanlış bilgi, yanlış hesaplamalara dolayısıyla zarara sebebiyet verebilir. Yıkma işlemini üstlenen firma önden hazırlık yapmak isteyeceği için bina hakkında bilgi almak ister akabinde ise yıkımı gerçekleştirmek amacıyla bina zeminini, arazisini analiz eder. Binanın tasarımı, gücü, kullanım özellikleri, aldığı hasarlar yıkım çalışmalarının hazırlığını destekler. Yıkıma başlanırken ise iş güvenliğine dair tüm riskler alınarak hareket edilir. Tüm bunlara dikkat eden, işlerini titizlikle gerçekleştiren, sistemli çalışan firmalar tercih etmelisiniz.

Fabrika Söküm Hurdası Alımı İstanbul

Fabrika sökme ve yıkma işlemlerinin plan dahilinde olduğunu artık biliyorsunuz. Yıkım öncesinde firmamız birçok bilgiye sadık kalarak önlemler alır, planlamalar yapar. Bu tarz işlemlerde birçok firmanın temel hizmet içeriği hurda karşılığı söküm – yıkım işlemini gerçekleştirmek üzerinedir. İstanbul fabrika söküm sektörü, metropole hizmet sağlayan sanayi – üretim sektörlerinde boy gösteren ancak artık işlevini yitiren birçok fabrikanın yıkımını üstlenir, atık alımını yapar. Fabrikalar bazen tamamen ortadan kaldırılmak bazense yeni fabrikanın yapılması amacıyla yıkılır. Bina söküm işleminde olduğu gibi yıkım fabrikaları genellikle karşılıklı anlaşma yapmakta, hurda alımı karşılığında yıkımı profesyonelce gerçekleştirmektedir.

Yıkımı yapılacak olan fabrikaların ayakta kalan yapı statiğinin dengesini koruyabilmesi, plansız göçüklerin oluşmaması için yapılara geçici güçlendirme yapılmaktadır. Böylelikle yıkım esnasında iş güvenliği sağlanır, talihsiz kazaların önüne geçilir. Geri dönüşüm firmaları hastane, alışveriş merkezi, üretim tesisi, imalathane, otel, kamu binası, iş yeri, depo gibi yüzlerce yapının işe yarar, geri dönüştürülebilecek ekipmanlarını, hurdalarını nakit ödemeyle satın almaktadır. Yıkılacak, yeniden inşa edilecek ya da yapısal değişiklikler yapılacak binalardan çıkan hurdaların alım satım işlemlerine dair Erdal Metal ile iletişime geçebilirsiniz.