Yenilenmesi gereken fabrika yada ömrünü tamamlamış Fabrika söküm işleri ülkenin bazı illerinde gerçekleştirilmektedir . Tesis, bina, depo, şantiye ve diğer yerleşim birimlerinin montajı, yer değiştirilmesini veya ekonomik ömrünü tamamlamış makine veya üretim hatlarında teknik ve teçhizat hurdalarının alımı hizmetleri de sağlanmaktadır. Metal alımdan yana aynı zamanda bu tür hizmetlerin yanı sıra üretim faaliyetleri sonucu ortaya çıkan atıkların denetlenip kontrol altına alınması gerekir.  Çünkü çevre temizliği ve insan sağlığı için oldukça önem sağlamaktadır. Hasarlı veya çeşitli sebeplerden dolayı  yıkılma kararı alınan yapıların, kontrollü yıkımlarının gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. İş sağlığı ve güvenliği ile ekosistemin korunması açısından Yıkım işleri, yüksek risk taşıyan işler kapsamındadır.  Farklı firmaların inşa projesi kendine özgü olduğu gibi, yıkımları da doğal olarak birbirilerinin aynısı değildir. Bunların yıkımları uzmanlık gerektirir. Çünkü yapılar özellikleri nedeniyle farklı riskler taşıyabilir. Normal şartlar da iyi firmalar uyguladığı yıkım teknikleri, projelere bağlı detaylar ile çalışılmalıdır.

Fabrika Söküm İşlerinde Fiyatları

Profesyonel ekip ve ekipmanlar ile Fabrika söküm işleri kısmını en kısa zamanda ve güvenli bir şekilde tamamlayan firmalar vardır.  Bu firmalar hurda metal olarak bina, fabrika veya iş yerlerinizdeki  hurdaya ayrılmış tüm ürünleri değerli ve değeri daha düşük metallere ayırarak alımlar yapılmaktadır. Güvenli hizmet ve ayrıştırma işlemlerini kaliteli ve hurda demir kesim gibi işlerde İstanbul fabrika söküm işlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Fabrika söküm fiyatları için ve hurda demir atıkları için yetkili kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Fabrika Söküm İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yıkım karar alınan ve sökülecek her binanın ne için inşa edildiği ve yıkım gününe kadar nasıl kullanıldığı oldukça önemlidir. Fabrika söküm işlemleri oluşabilen çeşitli sebeplerden dolayı yıkım kararları alınıyor. Ama nasıl yıkımı ile ilgili pek bir bilgeye sahip değiliz. Fabrika yıkım esnasında yıkım planlaması yapılırken  yıkılacak olan binaların ne amaçla inşa edildiği ve o güne kadar nasıl kullanıldığı ile ilgili durumlarda mutlaka dikkate alınmak zorundadır. Çünkü o güne kadar nasıl hasar aldığı önemlidir. Ve her binanın statiği, binanın içinde kullanılan ve binanın dış etkilerden kullanılan makinelerin zorlayıcı etkilerinden meydana gelen kuvvetlere karşı dayanıklılık hesabıdır. Statik hesaplamalar, alınan yıkım karalarında inşaat mühendisliğinin temelidir. İstenmeyen sonuçlara neden olabilecek  yanlış bir yıkım planının uygulanması farklı zararlara uğratabilir. Kesin bir bilgi ki bir fabrika binasını yıkmak ile bir konutu yıkmak aynı iş değildir. Bir fabrika yıkım kararı alınmış ise önceden yapılması gereken hazırlıkları vardır. Uzmanlık gerektiren Fabrika yıkım tadilat faaliyetleri, öncelikle fabrikanın oturduğu zeminin incelemesi ile başlar. Ve daha sonra yıkılacak olan binanın tasarımı ve inşa esasları hakkında yeterli bilginin toplanmasını gerektirir. Yıkım çalışmalarına hazırlık olarak en önce çalışanların ve çevrenin korunmasına yönelik bütün risklerin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Fabrika Söküm Hurdası alımı İstanbul

Fabrika söküm işleri  ve yıkım planlamalarından bahsettik. Yıkım çalışmaları başlamadan önce alınması gereken önlemlerin son derece önemli olduğunu vurguladık. Birçok firma hurda karşılı fabrika yıkım ve söküm işleriniz gerçekleştirilir. İstanbul fabrika söküm işlemlerinde mega kent olarak çok büyük bir sanayi ve üretim sektöründe değişen işlemler gerçekleştiren irili ufaklı birçok fabrika sayıları konusunda çok yüksek bir noktaya ulaşmıştır. Kimi zaman eskiyen yapıların tüm bu işletmeler zaman içerinde yıkılması gerebilir. Kimi zaman ise yerlerine yenilerinin yapılması için eski yapıların yıkılmaları fabrika yıkım söküm işleri gerçekleştirilmesi gerekir. Firmalar ücret taleplerinden bulunmadan sadece karşılıklı olarak hurdaların alınmasıyla fabrika yıkım hizmetleri verilmektedir. Fabrika yıkımı sırasında ayakta kalan binanın statik dengesinin bozulmaması ve muhtemel plansız göçmenlerin önüne geçilmesi için gerekiyorsa yıkım sırasında geçici güçlendirme çalışmaları yapılmak zorundadır. Hurdacılar fabrika, imalathane,  tesis, alışveriş merkezleri,  işyeri, hastane, otel,  kamu binası, depo gibi işletmelerin ünitelerinin sökülmesi ve geri dönüşümü mümkün olan makine teçhizat ve metal, plastik hurdalarının alımı ve satımını yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir